Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek!

Submitted by redaktor on pt., 05/10/2024 - 14:23

10 maja w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie gościła naszych najmłodszych czytelników, którzy mieli okazję obejrzeć bajkę promującą czytelnictwo pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery” w wykonaniu aktorów z teatru Maska. Dzieci wspólnie z aktorami przypominali sobie wiersz o abecadle oraz poznali „Królową Literaturę”.

Wspólne czytanie ,,O wróbelku Elemelku" podczas Tygodnia Bibliotek!

Submitted by redaktor on czw., 05/09/2024 - 12:43

Do naszej biblioteki zawitały dziś dzieci z przedszkola im. Wróbelka Elemelka. W ramach Tygodnia Bibliotek i akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „Supermoc książek” wysłuchały fragmentów książki H. Łochockiej „O wróbelku Elemelku” w wykonaniu Wójta oraz pracowników Urzędu Gminy Wróblew.

Spotkanie Klubu Bibliotecznego

Submitted by redaktor on wt., 04/30/2024 - 14:28

Biblioteczny Klub Czytelniczy zaprasza na spotkanie w dniu 6 maja 2024 r. w godz. 15:30 w bibliotece. Spotkanie odbędzie się w ramach realizowanego projektu pt. „Wróbelek i kartofelek”. Wspólnie postaramy się ustalić np.; od czego pochodzi nazwa 'Wróblew', dlaczego w herbie gminy są wróble oraz czy możliwy jest związek frazeologiczny wróbelek-kartofelek. Zapraszamy!