Tydzień Bibliotek 2015 - relacja

Submitted by admin on śr., 05/20/2015 - 10:18

XII edycja Tygodnia Bibliotek – to organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich program promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym roku przebiega on pod
hasłem „Wybieram bibliotekę” i ma na celu podkreślanie roli czytania i promowanie biblioteki.

W dniach 8-15 maja 2015 r. już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna we Wróblewie uczestniczyła w wspomnianej wcześniej akcji. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji. Poprzez różne formy działań – spotkanie autorskie, wystawę,

głośne czytanie pokazaliśmy, że Biblioteka to ważny ośrodek informacji, zapewniający swobodny dostęp nie tylko do wiedzy, a także miejsce zabawy i rozrywki. Biblioteka to miejsce interesujących spotkań, imprez  kulturalnych i naukowych. Dlatego też ludzie często wybierają bibliotekę, jak wskazuje hasło tegorocznej edycji.

W ramach akcji "TYDZIEŃ BIBLIOTEK" Gminną Bibliotekę Publiczną we Wróblewie
odwiedzili nasi milusińscy z Publicznego Przedszkola im. Wróbelka Elemelka we Wróblewie.

8 maja 2015r. dzieci z grupy KRASNOLUDKI wysłuchały opowieści Wiesława Drabika pt. „Chwalipięta”. zob.

12 maja 2015r.  ŻABKI wysłuchały  opowiadanie Wiesława Drabika pt. „Wiejski cyrk”. zob.

13 maja 2015r., grupa BIEDRONKI – Katarzyna Zychla pt. „Maks dba o zdrowie: Maks i dentysta”. zob.

15 maja 2015r. grupa przedszkolna SMERFY – Opowiadanie o smerfach. zob.

8 maja 2015r. odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Kołba, autorem książki pt. „Krioterapia – to warto wiedzieć” dla mieszkańców Gminy Wróblew. zob.

Z okazji Tygodnia Bibliotek zorganizowano też wystawę książek, na którą zapraszamy do końca maja br. zob.